Zakup karniszy w sklepie internetowym i ich samodzielne zamontowanie

Czasem, zanim zakupimy karnisz możemy się zastanawiać – jak my właściwie samodzielnie go zamontujemy? Przyjrzymy się całemu procesowi od zakupu, po montaż.

Wybór właściwych dekoracji

Zanim kupimy jakikolwiek karnisz, powinniśmy przemyśleć kilka spraw. Jaka zasłona będzie stosowna do danego pomieszczenia w naszym mieszkaniu? Czy będzie lekka, czy masywna? Jaką dużą wolną przestrzenią dysponujemy w pobliżu okna? Możemy też zastanowić się nad tym, czy karnisz ma być z tworzyw sztucznych, z aluminium, czy może z drewna? A ponadto jaki styl ma panować w naszym domu? Odpowiedzi na wszystkie te pytania pozwolą nam dobrać właściwy karnisz do naszych potrzeb. Jeżeli chcemy zaoszczędzić swój czas na poszukiwaniach w sklepach na mieście i mieć możliwość wyboru w praktycznie nieograniczonych zasobach różnych modeli, to możemy kupić karnisz przez internet. Pamiętajmy, tylko aby drążek lub szyny karnisza były szersze od szerokości okna o około dwadzieścia centymetrów z obu stron. Sam montaż nie powinien nam sprawić problemów.

Instrukcja instrukcji nierówna

Zależnie od modelu karnisza nieco inaczej montować będzie się karnisz sufitowy podwójny, a inaczej karnisz mocowany do ściany (na przykład karnisz apartamentowy). Na ogół musimy wygospodarować około pięciu centymetrów nad oknem. Pozwoli nam to później swobodnie otwierać okna. Sam drążek czy szyna powinny być oddalone od okien o odległość, która nie będzie dawała szansy na ocieranie zasłony o grzejniki.

Punkty mocowania powinny być narysowane delikatnie ołówkiem z wykorzystaniem poziomicy. Uchroni to nas przed zawodem później i niepotrzebnym stresem. W końcu dodatkowe dziury w ścianie czy suficie niekoniecznie będą wyglądać estetycznie. Punkty te mogą być zaznaczone na poziomej linii, którą pomoże nam wyznaczyć poziomica. Powinny one być w odległości równej od lewej i prawej krawędzi okna. Jeżeli uważamy, że to zajęcie ponad nasze siły, może będzie warto zakupić karnisz lżejszy. Na przykład plastikowy, łatwo da się nim posługiwać i nie wymaga dużej siły przy montażu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *