Sklep internetowy na abonament – plusy i minusy tego rozwiązania

Zanim wybierzemy konkretny model sklepu internetowego, należy poznać wszystkie jego wady i zalety by móc świadomie podjąć konkretną decyzję. Jakie zatem wady i zalety posiada sklep na abonament?

Sklep online i jego zalety

Gotowy sklep internetowy zdecydowanie minimalizuje koszty wejścia na rynek e-commerce, ponieważ przedsiębiorca wykupuje jedynie domenę oraz płaci raty za abonament. Bardzo ciekawą opcją jest możliwość dostosowania kolejnych rat w zależności od swoich możliwości: abonament miesięczny, kwartalny lub roczny to bardzo wygodny rodzaj płatności. Dodatkowo wybrane, gotowe rozwiązanie jest przygotowane w taki sposób, aby było ono komfortowe i bardzo proste w obsłudze, zarówno dla administratora, jak i potencjalnych klientów. Interfejs jest bardzo przejrzysty i intuicyjny, a więc nie trzeba kluczyć i szukać kolejnych opcji, ponieważ wszystko sprowadza się do kilku kliknięć myszką. Niewątpliwą zaletą gotowego modelu sklepu internetowego jest bardzo krótki okres jego wdrożenia, ponieważ często zajmuje to tylko 1-2 tygodnie. Dodatkowo wszelkie aktualizacje oraz opieka specjalistów są wliczone w cenę abonamentu i nie trzeba dodatkowo płacić w momencie, kiedy pojawi się jakiś nieprzewidziany problem. Znikają zatem koszty hostingu oraz konieczność zatrudnienia informatyka lub programisty.

Wady sklepu na abonament

Podstawową wadą tego rozwiązania jest brak możliwości dostosowania kolejnych modułów sklepu do indywidualnych potrzeb zamawiającego. Jeśli właściciel chce, aby programista napisał dla niego konkretny, specjalistyczny moduł, wówczas ta opcja jest dodatkowo płatna. Właściciel e-sklepu musi sobie dokładnie przekalkulować, czy zlecenie opracowania dodatkowych funkcjonalności jest dla niego opcją niezbędną i czy jest on gotowy ponieść wszelkie koszty tego działania.

Gotowy sklep na abonament to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich średnich i małych przedsiębiorstw, które nie mają wyspecjalizowanej bazy produktowej. Świetnie sprawdzi się również w przypadku nieco większych firm, które oferują jedynie kilka konkretnych produktów.

Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z e-commerce to zobacz interesujący bardzo przydatny artykuł:
Jak założyć własny sklep internetowy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *